úterý 24. března 2009

Bez Espomy ani hmat

Víkendový program byl jasný - sportovní masáže! Ano, i tento předmět si lze u nás na fakultě zapsat, nabízí ho katedra tělocviku. Měli jsme na výběr hned z několika víkendů, vzala jsem hned první, abych si to odbyla na začátku semestru. A tak jsme se v sobotu sešli, rovných 24 nás bylo. Každá skupinka po třech či dvou lidech obklopovala jeden "masážní" stůl. Program na víkend byl následující: v sobotu zvládneme masáž zad a dolních končetin zezadu a v neděli uděláme šíji a dolní končetiny zepředu. Vždy jsme si kompletně ukázali celou masáž partie, jak na který hmat, hnětení, tepání, sekání... Ve trojicích jsme se točili, takže nikdo nebyl šizen o tak slastný pocit ležet na stole a být masírován.
Začali jsme zády - nejprve pořádně namazat, pak úvodní tření, hnětení, roztírání, tepání, chvění a nakonec závěrečné tření...povšimněte si poznámek u jednotlivých postupů :-)
Po obědové pauze jsme se vrhli na nohy zezadu, to vám byli pohledy. Takových zadků se jen tak nevidí. A zase namazat, třít, hníst, tepat, chvět,... ale teď se muselo zvlášť lýtko, stehno a hýždě.

No, a v neděli jsme se vrhli na nohy zepředu, pro mě tedy nic moc, radši ty záda:-) Každý jsme absolvovali ještě celkovou masáž, ve které jsme se museli prostřídat. Zakončili jsme to cca 5 hmaty na šíji. A co že si odnáším z kurzu? Vlastně umím namasírovat záda, nohy a šíji, taky mám 2 kredity, spoustu veselých fotek, zážitků a do dneška bolavý zadek a nohy:-) Dostali jsme ještě nabídku udělat si na podzim certifikát (cca 3000 Kč), který nás pak opravňuje dělat maséra sportovních masáží, samo sebou že k tomu musí být živnostňák, ale o tom třeba jindy...tady se pak učí ještě masáž břicha, hrudníku. Zatím zvažuji :-)

5 komentářů:

Zuza řekl(a)...

vau, já chci taky; už mi ta křupe v zádech...

Má to šťávu! řekl(a)...

:-) hele jak se rika, chtit muzes:D

Hanka řekl(a)...

a když hodně chci?

Má to šťávu! řekl(a)...

nejak by to slo :-)

Anonymní řekl(a)...

Já chci taky hodně! Sůši ty znáš Aničku? My spolu chodily na balet. Tak jí pozdravuj třeba někdy ;)