pondělí 16. listopadu 2009

Mlha, slunce, mráz...

Poslední prodloužený říjnový víkend jsme tradičně strávili v Jizerkách na Tetřevích boudách. Vyrazili jsme z Liberce ve středu dopoledne, cestu jsme si vybrali z Hejnic kolem Štolpišského vodopádu. Byla mlha, občas sníh a pár kapek jsme také potkali...Na chatě jsme roztopili kamna, abychom se mohli ohřát a uvařit si něco teplé do bříška.

Přehoupla se noc a my se ráno celkem brzy vzbudili, venku bylo, tak, no jak to říci...prostě a jednoduše typické Jizerskohorské počasí - mlha, vlezlo a déšť. Chvíli jsme váhali ale nakonec jsme se připravili do nepromokavých oblečků a vyrazili vstříc Jizerkám. Cesta směřovala přes Sedlo Holubníku, Kristiánov se zastávkou na Nové Louce, kde jsme se ohřáli óbr čajem, teplým koláčem a hlavním jídlem dále zase na Hřebínek, Krásnou Máří a zpět do chaloupky. Pozdě odpoledne dorazil Filip s Niky a my si tak mohli zahrát Tibet, procestovat svět za 80 dní, postřílet kachny atd.V pátek jsme vyrazili na delší výlet kolem Smědavské hory, Jizery, Knajpy, Čihadel...počasí bylo mlhavé, zimní, sluneční, od všeho něco. Jen naštěstí nesněžilo. Odpoledne jsme se vrátili zpět, uvařili jsme večeři, upekli jsme vynikající perník a zahráli carcassonne i s Káťou a Tomášem, kteří dnes dorazili. Večer to byl dlouhý, protože jsme slavili troje narozeniny, ale nic jsme nepřeháněli, ono totiž to sklo sem tahat není nic moc, protože si to musíte jak přinést tak odnést na zádech:o)

Sobota vypadala na počasí příznivěji...jen mě nepotěšili ostatní spoluspící, dnes odjížděli...takže jsem tu zůstali s Kubou sami. Ale nevadí, myslím, že jsme si to dnes pořádně užili. Na Ptačích Kupách bylo teplíčko, sluníčko a vše kolem nás bylo pod oparem, jen na Libercem vykukovala špička Ještědu, prostě super! Přehoupli jsme se také přes Holubník, Černou Horu, Sněžné věžičky...zdolali jsme vlastně 4 Jizerské tisícovky...potkali jsme spousty lidí a večer jsme skončili u flašky rumíku:o)

Víkend se náramně povedl, bylo co fotit, provětrali jsme hlavy, nohy,...tak zase příště. Fotky najdete tentokrát u , Kuby a u Filipa.

Žádné komentáře: