úterý 23. února 2016

Budapešť II. - co jsme snědli a vypili:-)

 Budapest Baristas

Tak trochu netradičně tradiční článek o jídle v Budapešti...a protože ráda jím (teda i Kuba - to je vděčný strávník, toho byste chtěl mít doma:-) a piji dobré kafe, nemohl se náš výlet do Budapešti obejít i bez přípravy, kam si chceme zajít na jídlo a kávu.

Teda abych pravdu řekla, tak já vlastně měla přípravu jen tu jídelní a kávovou:-O Památky jsem nechala na pospas...ale myslím, že jsme viděli tak nějak vše - zlatý střed, jak se říká.

Popořadě. V sobotu jsme dorazili do Budapešti večer, ale zásoby jsme měli ještě vlastní, a tak jsme se jen uchýlili do naše apartmánu a brouzdali, co podnikneme v neděli.

V "naší" ulici jsme měli hned super tři podniky, ale nezvládli jsme to všechno... Jako například Fekete - to jsmě měli hned vedle vchodu do baráku, ale bylo tam narváno, takže jsme odcházeli s prázdnou..

Neděli ráno jsme zavítali na snídani kousek od nás do Budapest Baristas - Múzeum krt. 15 - velmi útulná a malá kavárna s příjemnou obsluhou. Kávu mají od budapešťské pražárny Casino Mocca. Byl tam vcelku ráno frmol, takže jsme chvíli čekali, ale nevadilo nám to. Platit můžete kartou, jako skoro všude v Budapešti. 

Oběd v neděli jsme nějak promeškali, takže to byl spíš pozdní oběd, na který jsme vyrazili do vyhlášeného Hummus Baru - po Budapešti je více poboček. My si vybrali tu nám nejbližší a to na Október 6. utca. Oba jsme si dali tradiční hummus misku a já s přídavkem falafelu - cizrnových kuliček a Kuba s biftečkama.  Dostali jsme dvě obří placky a mátový čaj na uvítanou. Ceny byly velice příznivé, celkem to stálo i s pitím do 300 Kč pro oba. Musím říct, že jsme si oba velice pochutnali a odešli jsme s plnými břuchy!


V pondělí ráno bylo trochu pošmourno, ale to nás neodradilo a vydali jsme se na jídlo Zoska Reggeliző Kávézó -


Madách Imre út 1. trošku neplánovaně, protože vedle v Dafke měli zavřeno...a já se tak těšila na ty bagely!

Ale i tak jsme si pochutnali a dali jsme si oba Pastrami. Cenově trochu dražší. Tuším, že to stálo skoro 450 Kč (pro oba).


Mantra Espresso Bar -  • My Little Melbourne Coffee and Brew Bar -

  • Espresso Embassy -

  • Kontakt - speciality coffeeshop -

  • Múzeum krt. 5

  • pekárnu Amber's French Bakery & Cafe -

  • Bean Busters -

  • The Goat Herder - Espresso Bar -

  • Burger Market -

1 komentář:

Terez řekl(a)...

Super tipy, Saši! Myslím, že až pojedeme do Budapešti, vím, kam se podívat pro inspiraci ;-)