úterý 11. října 2016

Malá coffee a food tour Vídeň, část druhá Jonas Reindl coffee

Skončili jsme u tržnice Nachstmark, kde na jejím druhém konci probíhá každou sobotu obří bleší trh, je fakt obří. Takový jsem snad ještě neviděla. Na tržnici narazíte snad na všechny kuchyně, ale popravdě nás v tom davu nic moc neoslovilo...a taky na každém rohu falafel, kebab, olivy apod.

Cestou k tržnici jsme ještě minuli Akrap kaffee, ale sedět se nám nechtělo, tak jsem si vzala alespoň kávu s sebou. Vcelku malá kavárnička s pár stolky ale moc milým pánem baristou.

Königsklostergasse 7, 1060 Wien

Čas oběda se blížil, ale my nějak neobjevili nic, co by nás uchvátilo. Takže tradičně jsme zavítali k vídeňské radnici, kde tou dobou probíhal filmový festival, v rámci kterého zde byl i food festival ze všech koutů světa. Náhodou jsme na něj narazili před dvěma lety, když jsme se tu zastavovali v rámci naší svatební cesty. Tak jsme si řekli, že to tu bude pravděpodobně zase. A ono jo! Dali jsme si tortilu plněnou masem a zeleninou (burito), ale nic nobl, ale dobre to bylo. Jídla je tam tolik, že člověk ani neví, co by ochutnal...Cestou zpět k hotelu jsme nemohli minout Jonas Reindl coffee. Dali jsme si v tom parnu jedno affogato (espresso s kopečkem vanilkové zmrzliny) a jedno coldbrew, obojí nemělo chybu. Zrna používájí z místní pražírny Süssmund a také švédské Kopi. Takže jsem si odvezla i jeden vzorek domů:-)

Währinger Str. 2-4, 1090 Wien

Večer už jsme jen relaxovali a vydali se do Práteru
  
V neděli jsme se dopoledne vydali na tradiční vídeňský Sacher do hotelu Sacher samozřejmě.
 
a ještě blumáním po Vídni jsme navštívili Kaffee von Sascha - útulná malá kavárna s pár stolky, kafe si majitel Sascha praží sám. Na osvěžení jsme si dali cold brew.


Pilgramgasse 3, 1050 Vienna

No a to je konec naší víkenové cesty po Vídni, určitě jsme nezvládli vše, co jsme chtěli, ale tak třeba zase příště. 


Žádné komentáře: