středa 4. března 2020

Jíme zdravě s Fitrecepty

Nedávno se mi dostala nabídka hezké spolupráce, která konečně i souvisí s mým blogem. A to převážně o jídle. Oslovili mě z Fitrecepty, kteří vydali 4 krásné kuchařky. Možná je znáte. Černý obal s bílým písmem. První tři jsou stejného formátu a poslední, vydaná loni je větší a nadupanější a taky oboustranná. Pro někoho asi nezvyk, ale beru to jako zajímavý nápad. Takové 2 v 1.

Všechny kuchařky jsem poctivě prolistovala a musím říct, že nejvíce receptů jsem si založila v té druhé: Jíme zdravě s Fitrecepty II. Ale věřím, že každý si najde to své. Recepty jsou ve všech kuchařkách srozumitelně sepsané, nenáročné na ingredience a postupy jsou více než jednoduché.

Ti náročnější najdou hned v první kuchařce i nutriční hodnoty jednotlivých jídel, pak také časovou náročnost, rozpis porcí. Nejvíce mě tu asi oslovila sekaná s dýní, ideální pokrm na podzim, kdy je vždy spoustu dýní a nikdo neví co s nimi.
V dalších kuchařkách je pak vidět hodně posun ve fotografování jídla. Jednoduché a čisté. Jídla tu jsou dělena do kategorií, takže si vybere na co máte zrovna chuť a nemusíte dlouze listovat.

Z poslední kuchařky jsem vyzkoušela čočkový krém s rajčaty a byl skvělý. I "mlaďochovi" chutnal a to je co říct.

Z dalších kuchařek mám zálusk pak ještě na kakaovo - kokosovou zmrzlinu, mrkvovou roládu nebo arašídové sušenky.

Na webu pak naleznete ještě kategorii Recepty, kde je spousta dalších receptů na vyzkoušení. Můžete si vyfiltrovat, co zrovna máte doma, či na co máte chuť.
A pokud máte chytrý telefon, můžete si stáhnout i aplikaci Fitrecepty. Budete mít tak další nepřeberné množství receptů přímo po ruce.

Pokud Vás kuchařky zaujali, mrkněte k nim na web, kde je můžete objednat buď jako komplet, nebo i jednotlivě. Myslím, že to je vcelku pěkný dárek pro někoho, kdo rád vaří. Alespoň bude mít další inspiraci.

Teď Vás ještě nalákám na soutěž, kterou jsme si s Fitrecepty pro Vás připravili. Na mém instagramovém profilu můžete vyhrát kompletní sadu kuchařek. Co pro to můžete udělat, naleznete zde.

Fotografie poskytli Fitrecepty.

Žádné komentáře: