pondělí 5. prosince 2016

Pomerančovo-grepová marmeláda s kapkou Amaretta

  
Když začnou být v akci pomeranče, je jasný, že začínají Vánoce. Jím je jedině spolu s mandarinkami jen asi tři měsíce v roce, pak mi prostě nechutnají, nebo jsou vyschlé a bez chuti. Mám ráda tu vůni, evokují ve mě Vánoce a svařák. Pár pomerančů a grepů se doma nakupilo a já dodělala poslední zásoby letních marmelád a tak bylo na čase udělat i tu citrusovou. Je to má premiéra a už teď vím, že jí nedělám naposled! Je to vlastně i takový tip na jedlý vánoční dárek:-)

Na 4 skleničky
  • 3 červené grepy
  • 3 pomeranče
  • 3-4 lžičky citrusového pektinu
  • 200g cukru
  • 3 lžíce Amaretta
Z jednoho řádně umytého pomeranče si nastrouhejte kůru - mám takové udělátko z Ikea, které je právě na kůru z citrusů. Jsou to pak tenké vlásky kůry bez té bíle dužiny. Nejlépe na citrusovači vymačkejte všechny grepy i pomeranče. My máme doma automatický, tak to jde vcelku rychle. Dužinu (ne tu bílou!) nevyhazujte, určitě se do marmelády hodí. 

Vše dejte do jednoho hrnce (cca 1 litr tekutiny - pokud máte málo dolijte 100% džusem nebo přidejte ještě pomeranč, či grep) a přiveďte k varu. Přidejte cukr a nechte chvíli provařit. 2  lžíce si dejte stranou a smíchejte s ním citrusový pektin. Poté dejte pektin a vařte do zhoustnutí - nezhoustne to úplně, to až pak po vychladnutí ve skleničkách. Do horké směsi přilijte Amareto a plňte do skleniček. Skleničky si vyvařte v horké vodě a ještě do teplých dejte marmeládu. Po vychladnutí skladujte ideálně v lednici. 

Mňam, už se těším až si jí natřu na domácí vánočku!

3 komentáře:

Neplecha na plechu řekl(a)...

No vypadá to naprosto báječně!

Anonymní řekl(a)...

vypadá to výborně.......

Blogger řekl(a)...

QUANTUM BINARY SIGNALS

Get professional trading signals sent to your cell phone daily.

Follow our signals today & profit up to 270% per day.